(07.06.2017) XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom


XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom


We wtorek, 7 czerwca bibliotekę Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia odwiedził radomski bajkopisarz Wojciech Krupa. Wizyta odbyła się z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom w ramach dorocznej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Naszymi gośćmi były również dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu wraz ze swoimi nauczycielkami i zaproszonymi rodzicami.
Na początek autor przeczytał kilka swoich wierszy i opowiadań, później zadawał pytania związane z utworami. Żeby dzieci się szybko nie znudziły, Wojciech Krupa poprowadził też zabawę ruchową. Uczniowie przedstawili inscenizację sztuki „Wąż Mąż” na podstawie opowiadania autora, do której przygotowywały się wspólnie ze swoimi wychowawczyniami. Na koniec gość przeczytał jeszcze kilka swoich wierszy. Dzieci mogły zadawać pytania, na które odpowiadała, przyniesiona przez Wojciecha Krupę, maskotka - Słonik Nicponik.
 W dobrych nastrojach i z uśmiechem na twarzy, zaproszeni goście udali się na zwiedzanie wystawy Alexandre’a Danga „Dancing Flowers”.