(10.02.2017) Pierwsze zimowe warsztaty


Pierwsze zimowe warsztaty za nami


Zwiedzanie wystaw, kalambury, pytania o zimę czy rzucanie śnieżek do kosza. W tych i innych zabawach uczestniczyły dzieci, które przyszły w sobotę, 11 lutego do czytelni Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej w „Elektrowni”. W warsztatach zimowych wzięło udział około 30 dzieci z rodzicami. Warsztaty rozpoczęły się od czytania opowiadania z bajki Muminki „Zima i czary”. Po czytaniu przyszła kolej na konkursy, wszystkie dotyczyły zimy, chętnych było wielu. Dzieci odpowiadały m.in. na pytania: co oznacza ubieranie się na cebulkę, jak można ptakom pomóc przetrwać zimę czy co musi mieć dobrze ulepiony bałwan? Mała Matylda śpiewająco odpowiedziała na pytanie co zakładamy, by pojeździć po lodowisku, a Wiktor doskonale poradził sobie z pytaniem na czym polega hartowanie organizmu.
Za każdą poprawną odpowiedź otrzymywały nagrody.
Były także kalambury dotyczące zimowych sportów, rzucanie śnieżek do kosza, sprawdzana była też czujność dzieci, które musiały stwierdzić czy dane stwierdzenie to prawda czy fałsz.
Po konkursach dzieci z rodzicami zwiedziły wystawy w Elektrowni. Warsztaty zakończyły się poczęstunkiem w Cafe Elektrownia.