(11.05.2018) Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Elektrowni


Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Elektrowni
Czytelnia Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza na spotkanie z radomskimi pisarkami: Anną Litwinek i Izabelą Krasińską. Spotkanie odbędzie się z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek w piątek, 11 maja o godz. 11.30 w sali kinowej Elektrowni przy ul. Kopernika 1.


Anna Litwinek z wykształcenia jest dziennikarką, plastyczką i nauczycielką. Jako pisarka zadebiutowała powieścią „Czarownica”, której akcję umiejscowiła na tle miasta, w którego opisach można odnaleźć Radom - rodzinne miasto autorki. Jej pasją jest lotnictwo, co odzwierciedla w swojej twórczości.

Izabela Krasińska zadebiutowała w 2016 r. powieścią "Pod skrzydłami miłości". Do jej napisania zainspirowała ją piosenka z repertuaru Garou, którego jest wielbicielką. Po niej powstały jeszcze 2 kolejne tomy trylogii, będące kontynuacją losów bohaterów. „Impulsywny nerwus obdarzony anielską cierpliwością, gaduła i mistrzyni faux pas” - jak sama o sobie mówi..

W spotkaniu wezmą udział  uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Dionizego Czachowskiego oraz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Radomiu.
Zapraszamy. Wstęp - 1 zł