(13.07.2009 - 08.09.2009) KINO NA TRAWIE - CZESKIE KOMEDIE & LATYNOAMERYKAŃSKIE KLIMATY

 

13.VII-pn Pokaz w ramach Dni Dialogu Kultur Świata – zaprasza Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu
  -„Podróż ze zwierzętami domowymi” Rosja 2007, reż. Wiera Storożowa, dramat obyczajowy (97’)

 Historia młodej kobiety, która po śmierci męża po raz pierwszy doznaje prawdziwej wolności i miłości, która jest tym ciekawsza, że nie nakazuje, nie ogranicza, nie każe składać przysiąg – bo po prostu jest…
 -„Gucza! Pojedynek na trąbki” Serbia i Czarnogóra 2006, reż. Dusan Milic, komedia (94’)
 Prawdziwie bajkowa historia pięknej miłości opowiedziana w gorącym bułgarskim stylu, pełna porywającej muzyki i ciepłego poczucia humoru.


14.VII-wt -„Macunaima” Brazylia 1969, reż. Jaquim Pedro de Andrade, komedia (105’)
Zgodnie z ogólną tendencją "cinema nôvo" reżyser sięgnął po postać z indiańskich legend, stanowiącą wcielenie mitu istoty ambiwalentnej, poszukującej siebie samej wśród dobra i zła.
 

21.VII-wt -„Jazda” Czechy 1994, reż. Jan Severak, komedia (90’)
 30 lat, osiem tysięcy koron i chęć przeżycia wspaniałych wakacji – te trzy elementy łączą głównych bohaterów filmu. Dwaj młodzi mężczyźni wyruszają w podróż po Czechach samochodem bez papierów. Ich przygoda rozpoczyna się, gdy spotykają tajemniczą autostopowiczkę.
 

28.VII-wt -„Marsjanin Mercano” Argentyna 2002, reż. Juan Antin, animowany (87’)
 Antyglobalistyczna w wymowie opowieść o sympatycznym kosmicie, któremu spadająca sonda zabija jego ulubionego zwierzaka.
 

4.VIII-wt -„Młode wino” Czechy 2008, reż. Tomas Barina, komedia, (90’)
 Morawskie winnice, zaskakujące intrygi, piękna kobieta i … mnóstwo absurdalnego humoru - historia drobnego cwaniaczka z Pragi, który pewnego dnia postanawia odwiedzić swojego dziadka…

 

11.VIII-wt -„Święta rodzina” Chile 2004, reż. Sebastian Campos, komediodramat (99’)

PROJEKCJA PRZENIESIONA NA 12.VIII Z POWODÓW POGODOWYCH.
 Na Wielkanoc do nadmorskiego domu przyjeżdża rodzina z synem, którego wkrótce odwiedza dziewczyna i przyjaciele. Późniejsze niespodziewane wydarzenia to wynik improwizacji, bo aktorzy na planie nie mieli scenariusza, a rozwój sytuacji dyktowała atmosfera chwili. 
 

18.VIII-wt -„Niedźwiadek” Czechy 2007, reż. Jan Hrebejk, komedia (98’)
Tak jak torty niedźwiadki pieczone przez jedną z bohaterek filmu, które składają się z wielu warstw kremu i ciasta, Niedźwiadek to historia o trzech mężczyznach i pięciu kobietach wplątanych w absurdalne sytuacje.
 

25.VIII-wt -„Madeinusa” Hiszpania, Peru 2006, reż. Claudia Liosa, dramat obyczajowy (100’)
 Manayaycuna, czyli dosłownie w keczua „miejsce do którego nie można wejść”, to wioska zagubiona gdzieś w peruwiańskich Andach. Właśnie rozpoczynają się w niej obchody Wielkiego Tygodnia, w których – jak to w Andach – katolicka tradycja miesza się z ze starymi indiańskimi zwyczajami i wierzeniami
 

1.IX-wt -„Zamknij się i zastrzel mnie” Czechy 2005, reż. Steen Aqro, komedia (90’)
 Historia Colina Framptona – angielskiego turysty w Pradze – tracącego żonę, bez której nie umie żyć. Prosi więc Czecha Pavla Zemana, by pomógł mu umrzeć…
 

8.IX-wt -„GranatowyPrawieCzarny” Hiszpania 2006, reż. Daniel Sánchez Arévalo, dramat (105’)
 Jorge (Quim Gutiérrez) niewiele ma do stracenia. Dokładnie tyle, aby bez żalu zacząć życie na nowo. Pożegnanie z despotycznym ojcem, dozorcą w jednym z drogich apartamentowców, przebiega na tyle burzliwie, że ten dostaje udaru mózgu. Dla Jorge czas zatrzymuje się w miejscu.
 


Projekcje w każdy wtorek (bez deszczu) kwadrans po zachodzie słońca
Ilość miejsc siedzących ograniczona
Mile widziane: karimaty, stołeczki & dobry nastrój
Wstęp wolny