(19.09.2018) „Mazowsze w sercu Niepodległej”

 „Mazowsze w sercu Niepodległej”
Cykl koncertów na 100-lecie niepodległości i 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego.
Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 20-lecia Samorządu Województwa Mazowieckiego zaprasza na koncert „Mazowsze w sercu Niepodległej”. 
Jeden z 20 koncertów odbędzie się również w Radomiu w środę, 19.09.2018 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga, ul. 25 czerwca 70. 
W programie znajdą się najpiękniejsze, najbardziej charakterystyczne i znaczące dla ostatnich 100 lat utwory polskiej literatury muzycznej, a także fragmenty utworów literackich.
Wstęp wolny! Wejściówki do odbioru w kasie MCSW „Elektrownia”, Radom, ul. Kopernika 1.

Koncert w reżyserii Tomasza Gęsikowskiego, aktora filmowego i teatralnego, który jednocześnie poprowadzi wydarzenie. Kierownictwo muzyczne nad projektem objął kompozytor, aranżer, obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 70 lat – Zbigniew Rymarz. Wystąpią: Tomasz Gęsikowski, Izabela Bukowska-Chądzyńska, Stanisław Górka, Wojciech Machnicki i Artur Gotz. Towarzyszyć im będzie Zespół Muzyczny.
Ilość koncertów symbolizuje 20 lat samorządu województwa w obecnym jego kształcie administracyjnym, zaś godzina 18, inspirowana jest datą odzyskania niepodległości i jej setnym jubileuszem – 1918 – 2018.

20 koncertów i 20 różnych lokalizacji! Liczymy na Państwa obecność! 

Cykl koncertów pod honorowym patronatem Pana Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego. Koncerty w Radomiu zostały objęte honorowym patronatem Starosty Radomskiego Mirosława Ślifirczyka i Prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego.
Organizator: Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie.