(29.05.2009 - 22.07.2009) 100% MALARSTWA – AKTUALNY OBRAZ

 

100% MALARSTWA – AKTUALNY OBRAZ. 60 lat Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie.

Wernisaż 29 maja 2009, godz. 18
Wystawa potrwa do 22.07.2009

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu jest kolejnym miejscem po warszawskiej Królikarni, w którym prezentowana jest wystawa 100% Malarstwa. Aktualny Obraz. Wystawa jest wyborem prac z pokazu, jaki w październiku 2008 roku zorganizowano w murach Wydziału Malarstwa warszawskiej ASP w sześćdziesiątą rocznicę istnienia. Odzwierciedla ona historię Wydziału od jego powstania w 1948 roku do czasów współczesnych. Prezentowane w Elektrowni prace pięćdziesięciu sześciu malarzy reprezentują różne tendencje i kierunki charakterystyczne dla sztuki polskiej tego okresu. Obejmują one dzieło kilku pokoleń. Obok najmłodszych twórców, niedawnych absolwentów Akademii, będzie można obejrzeć obrazy profesorów, w wielu przypadkach nestorów polskiego malarstwa, którzy na uczelni już nie pracują.
W wystawie biorą udział m.in.: Stanisław Baj, Wojciech Cieśniewski, Marian Czapla, Tadeusz Dominik, Stefan Gierowski, Jarosław Modzelewski, Wojciech Sadley, Marek Sapetto, Wiesław Szamborski, Jan Tarasin.
Radomskiej ekspozycji towarzyszy katalog z notami biograficznymi artystów oraz tekstem Piotra Szuberta, kuratora wystawy. Wydawcą katalogu jest MCSW Elektrownia.