AktualnościJeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje o wszystkich wydarzeniach w MCSW „Elektrownia”,
napisz na adres e-mailowy: kinga-marketing@elektrownia.art.pl


Polub nasz profil na FACEBOOKU i zasubskrybuj nasz kanał na YOUTUBE


Plan postępowań  o udzielenie zamówień publicznych w MCSW ELEKTROWNIA w 2018 roku.


 
Jan Berdyszak – Międzywartości – oprowadzania kuratorskie
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza na oprowadzania kuratorskie po wystawie Jana Berdyszaka, Międzywartości, które odbędą się w soboty:
17 marca, o godz.17.00 oraz 14 kwietnia, o godz. 17.00.


Wystawa poświęcona została jednemu z problemów podejmowanych przez twórcę – dlatego słuszne wydaje się zapoznanie odbiorcy z szerokim kontekstem uprawianej przez niego sztuki.

Międzywartości - zdaniem twórcy to sieć możliwych powiązań, relacji i stanów w dziele i u odbiorcy. Po wystawie oprowadzi kurator wystawy Tamara Woźniak-Książek.

Cena biletu – 4 zł/osoba.Wystawa poplenerowa XXXV Pleneru dla Artystów Posługujących się Językiem Geometrii.
Światło w geometrii

Wernisaż: 2.03.18, godz. 16.00
Wystawa czynna do 23.04.2018 roku
Kuratorka wystawy: Bożena Kowalska


Artyści: Serena Amrein, Benedek Barna, Tamara Berdowska, Gerhard Birkhofer, Sławomir Brzoska, Dominique Chapuis, Daniel Cybulski, Suzanne Daetwyler-Zihlmann, Mateusz Dąbrowski, Nikola Dimitrov, Rita Ernst, Andrzej Gieraga, Ryszard Gieryszewski, Eugenia Gortchakova, Dorota Grynczel, Istvan Haasz, Karolina Hałatek, Gerhard Hotter, Karolina Jaklewicz, Jerzy Kałucki, Gosha Karpowicz, Krzysztof Klimek, Mieczysław Knut, Anders Liden, Wojciech Leder, Łukasz Leszczyński, Josef Linschinger, Ryszard Ługowski, Michał Misiak, Dariusz Mlącki, Paweł Mostowski, Mitsouko Mori, Andrzej Jakub Olejniczak, Leszek Oprządek, Jan Pamuła, Jaume Rocamora, Otto Reitsperger, Vera Röhm, Tomasz Saciłowski, Grzegorz Sztabiński, Urszula Ślusarczyk, Jerzy Treliński, Anna Alicja Trochim, Małgorzata Turewicz-Lafranchi, Tadeusz G. Wiktor, Mieczysław Wiśniewski, Apoloniusz Węgłowski, Martin Vosswinkel, Olga Ząbroń.

2 marca 2018 roku w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zostanie otwarta wystawa prac przekazanych Elektrowni przez twórców – uczestników Międzynarodowego Pleneru dla Artystów Posługujących się Językiem Geometrii  w 2017 roku. Spotkanie pod hasłem „Światło w geometrii” odbyło się we wrześniu 2017 roku w Radziejowicach i jako trzydzieste piąte miało charakter jubileuszowy. Zgromadziło też rekordową liczbę 49 artystów z dziesięciu krajów świata: Austrii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Niemiec, Polski, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii, Szwecji i Węgier.
Wystawa prezentuje dzieła wszystkich uczestników pleneru dowodząc różnorodności postaw poszczególnych twórców i kierunków ich zainteresowań. Można będzie na niej spotkać nie tylko obrazy, grafiki i formy trójwymiarowe, ale też obiekty, których istotą jest ruch, czy kolor jako odbicie światła. Pokaz jest bogaty w tak bardzo odmienne propozycje traktowania geometrii i posługiwania się światłem, że trudno niekiedy znaleźć dla sąsiadujących ze sobą prac wspólny mianownik. Są tu obiekty niosące spokój i wyciszenie, są prace pełne dynamiki i ekspresji, zagadkowe i niepokojące, a także skupione, medytatywne, nawet przesycone mistycyzmem.
Warto tę sztukę zobaczyć i przeżyć, znajdując w niej dla siebie to, co najbliższe, co by się chciało znaleźć.
 

Bożena Kowalska

FOTORELACJA Z WERNISAŻUJan Berdyszak, Międzywartości
Wernisaż: 02.03.2018 roku, godz. 17.00
Wystawa czynna do 06.05.2018
Kurator wystawy: Tamara Woźniak - Książek


Twórczość Jana Berdyszaka jest jednym z najwybitniejszych zjawisk sztuki nowoczesnej i ponowoczesnej w kraju i na świecie. Ukształtowana w wyniku dialogu między dociekaniami, intencjami a dziełami, wskazuje na zdolność do wielkiej syntezy i wnikliwej analizy każdego działania artysty. Artysta wypowiadał się w różnych dziedzinach: grafice, malarstwie i rysunku, realizował obiekty przestrzenne, tworzył instalacje i scenografie teatralne. Zajmował się problemami obiektu, przestrzeni, przezroczystości, światła, ciemności i cienia; nieobecności, niewyraźności i dysbarwności. Uprawiał refleksję teoretyczną, w której analizę sztuki przesuwał do nieprzeczuwalnych przed nim granic. Te działania wynikają z przekonania twórcy, iż każda myśl ludzka pochodząca ze sztuki czy też włączona w zakres filozofii poszerza przestrzeń naszego rozumienia świata i siebie, naszej wyobraźni i relacji z innymi ludźmi, a dzieło i realizowane przez nie wartości – mogą stać się sposobem doświadczania świata.
Jan Berdyszak realizował prace w cyklach. W ich obrębie stosował różne modyfikacje interesującego go zagadnienia, a związki pomiędzy poszczególnymi pracami, ich następstwa i współwystępowanie, składały się na całość wypowiedzi. Pytania i problemy sygnalizowane w jednym cyklu prac niczym most prowadzą do innych cykli i intuicji tylko pozornie odległych. Niektóre nigdy się nie kończą. Pozostając w formie pytania stwarzają sytuację otwarcia dla dalszych poszukiwań.
Z obszernej twórczości Jana Berdyszaka, trwającej nieprzerwanie od początku lat 60. XX wieku do 2014 roku, do prezentacji w MCSW Elektrownia wybrano jeden z wielu problemów. Wystawa zatytułowana MIĘDZYWARTOŚCI podejmuje problem obecności człowieka w kontekście jego relacji ze światem - bowiem międzywartości – to w rozumieniu artysty sieć możliwych powiązań, relacji i stanów w dziele i u odbiorcy.
W twórczości Jana Berdyszaka nie ma takiej wizualizacji postaci ludzkiej, jaką znamy z bardzo przejmujących przykładów w historii sztuki. Taka decyzja wynika z przekonania artysty, iż najpełniej charakteryzuje człowieka jego świadomość. Człowiek i wartości, jakie z nim wiąże sztuka i filozofia, występuje jako element sprawczy, istnieje w jego sztuce – intencjonalnie. Artysta – człowiek, stawiający pytania o istnienie i sposoby jego przejawiania się.
Myśl moja – to ja, mój krótkotrwały stan istnienia, w którym moje władze poznawcze łączą mnie ze światem.
 

Tamara Woźniak - Książek
 

Jan Berdyszak ur.15.VI.1934 – zm. 18.IX.2014
Dyplom w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu uzyskał w 1958 roku w pracowni prof. Bazylego Wojtowicza. Był profesorem zwyczajnym. Na macierzystej uczelni prowadził Pracownię Rzeźby i Otoczenia, a w Instytucie Kultury Plastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego kierował Zakładem Rysunku. W 1999 roku otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa w Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie.
Od pierwszej, jeszcze w czasie studiów, wystawy prac (grafiki, obrazy) w Zakładzie Historii Sztuki UAM w Poznaniu, do ostatniej prezentacji w czerwcu 2014 roku w Muzeum Narodowym w Poznaniu ( Horyzonty grafiki), zrealizował 138 indywidualnych pokazów twórczości, uczestniczył w 560 wystawach zbiorowych, międzynarodowych festiwalach sztuki, także scenografii teatralnej – w kraju i za granicą. Pokazom twórczości artysty towarzyszyły liczne publikacje- katalogi, artykuły w pismach artystycznych i wydawnictwach naukowych wyższych uczelni artystycznych, publikacje książkowe, słowniki, encyklopedie. Analizom twórczości artysty w wydawnictwach często towarzyszą rozważania artysty dotyczące uprawianej sztuki i sztuki w ogóle, zapisywane w szkicownikach prowadzonych od lat 60. Pytania, które artysta w tych notatkach stawia są fundamentalne dla rozumienia jego sztuki oraz rozumienia sztuki współczesnej. Prace Jana Berdyszaka znajdują się w zbiorach 22 Muzeów, licznych Galeriach Sztuki Współczesnej w kraju i za granicą oraz zbiorach prywatnych.

 

FOTORELACJA Z WERNISAŻUKolejny poranek muzyczny już za nami, spotkanie poprowadził Włodzimierz Izban, autor książki „Co tak pięknie gra”. W trakcie spotkania dzieci razem z rodzicami zapoznały się z instrumentami dętymi drewnianymi takimi jak: klarnet, obój, fagot, saksofon. Brzmienie tych instrumentów przybliżyły dzieci z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, które zaprezentowały wybrane przez siebie utwory. Uczestnicy poranków po zapoznaniu się z każdym z instrumentów uczestniczyły w konkursach na ich temat, nagrodami były książki „Co tak pięknie gra”.

Następne spotkanie odbędzie się 25 marca, o godz.12.30, poświęcone będzie instrumentom perkusyjnym takim jak: wibrafon, werbel, trójkąt, talerze, zestaw perkusyjny.
Oczywiście nie zabraknie kolejnych konkursów. Zabawa na najwyższym poziomie gwarantowana.


Spotkania w kwietniu, podzielone na dwie audycje poświęcone będą:
• instrumentom strunowym: mandolina, gitara klasyczna, akustyczna i elektryczna (15 kwietnia, godz.12.30)
• instrumentom klawiszowym: fortepian, akordeon (22 kwietnia, godz.12.30)


Podczas spotkań, w recepcji Elektrowni można nabyć książkę „Co tak pięknie gra”. To doskonale zilustrowana pozycja nie tylko dla dzieci interesujących się muzyką. Jej magia polega na tym, że mając ze sobą telefon komórkowy z aplikacją skanującą kody QR można w każdej chwili posłuchać każdego z zaprezentowanych w książce instrumentu. Cena książki 39 zł.

Na godzinne audycje, zapraszamy dzieci w wieku 6 -15 lat.
Obowiązuje rezerwacja miejsc pod numerem telefonu: 505 38 28 24
Cena biletu wstępu – 5 zł/osoby
Informacje będą się również pojawiać na naszej stronie: www.elektrownia.art.plPola Negri i Stanisław Janicki w MCSW Elektrownia
Zapraszamy na pokaz polskiego, niemego i archiwalnego filmu BESTIA (tytuł alternatywny Kochanka Apasza) z 1917 roku w reżyserii Aleksandra Hertza, 
Pola (Pola Negri), młoda i urodziwa dziewczyna z małego miasteczka, chętnie spędza czas w męskim towarzystwie. Po kłótni z ojcem postanawia uciec z domu. Pomaga jej w tym zakochany w niej Dymitr, który zabiera ja do hotelu. Pola upija adoratora, kradnie pieniądze i wyjeżdża do miasta. Szybko robi karierę, początkowo jako modystka, później jako gwiazda kabaretu.Pokazowi będzie towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka oraz spotkanie ze Stanisławem Janickim krytykiem, autorem programu „W starym kinie”.


Stanisław Janicki jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa (specjalizacja filmowa) Uniwersytetu Warszawskiego (1955). Doktor nauk humanistycznych (doktorat na UAM w Poznaniu w 1998). W latach 1954-59 dziennikarz "Żołnierza Wolności", w latach 1959-70 redaktor "Filmu" (m.in. pełnił funkcję kierownika działu polskiego), w latach 1970-74 pracował w redakcji "Kina". Współpracował także z wieloma redakcjami (obecnie katowicka "Trybuna Śląska") publikując wiele artykułów o tematyce filmowej. W latach 1964-66 pełnił funkcję redaktora naczelnego Kroniki Filmowej "Radar" w Wytwórni Filmowej "Czołówka". Jako scenarzysta i reżyser współpracował z TVP (tam także w latach 1974-76 redaktor Redakcji Filmowej Programu 1) i łódzką WFO. Wykładowca historii filmu na wielu uczelniach, m. in. w PWST w Warszawie (1980-82) i na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (od 1982). Autor dramatu "Iskra we mgle" wystawionego w 1980 r. w Teatrze Dramatycznym w Legnicy (także reżyseria), tłumacz dramaturgii japońskiej. Autor wielu książek o tematyce filmowej, z których najważniejsze to: "Eugeniusz Cękalski" (1958), "Polscy twórcy filmowi" (1962), "Aleksander Ford" (1967), "Film polski od A do Z" (3 wydania: 1972 - 77), "Film japoński" (1982), "Film polski wczoraj i dziś" (wyd. polskie i angielskie, 1985), "W starym polskim kinie" (1985), "Polskie filmy fabularne 1902 - 1988" (1990). Dużą popularność zdobył jako autor i prowadzący realizowanego w Programie 1 TVP w latach 1967-99 cyklicznego programu "W starym kinie", w którym prezentował polskie filmy przedwojenne.
 Źródło: Film PolskiMazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej i Dyskusyjny Klub Filmowy zapraszają
na przegląd filmowy – Oblicza Muzyki w dniach 7 – 18 III 2018.
Miłośnikom muzyki i dobrego kina zaprezentujemy ponad 10 filmów fabularnych i dokumentalnych.


Będą typowe filmy biograficzne przedstawiające sylwetki znanych artystów, którzy prezentują różne gatunki muzyki lub muzyka staje się inspiracją w ich twórczości: Młynarski. Piosenka finałowa, Maria Callas, Dalida. Skazana na miłość czy Beksińscy. Portret videofoniczny. Zaprezentujemy również filmy fabularne nagradzane na festiwalach w których ścieżka dźwiękowa wybrana przez reżysera buduje odpowiedni klimat dla opowiadanej historii (Piękny drań) lub muzyka jest nieodłącznym elementem i inspiracją dla bohaterów filmu (Tamte dni, tamte noce, Kalifornia). Projekcja filmu Dunkierka prezentuje typową muzykę ilustracyjną , ale jaką - w wykonaniu wielkiego Hansa  Zimmera , który za ścieżkę dźwiękową otrzymał nominację do Oscarów 2018.
Nie zabraknie wydarzeń specjalnych: Projekcja polskiego filmu archiwalnego pt. BESTIA  z 1917 roku z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka oraz spotkanie ze Stanisławem Janickim krytykiem, scenarzystą, reżyserem, autorem programu ,, W starym kinie”. Koncert zespołu Drekoty  (Ola Rzepka, Natalia Pikuła i Olga Czech) pojawiły się w 2011 roku wraz z samodzielnie wydaną EPką Trafostacja. Oryginalne, surowe brzmienie, na które składały się klawisze, perkusja i trzy żeńskie wokale, pozwoliły dziewczynom zająć miejsce w swoistej niszy poza jakąkolwiek systematyką gatunkową. W lutym 2018 roku Drekoty wracają z albumem zatytułowanym “lub maszyna dzika trawa”

- początek seansów 18.15 (z wyjątkiem 15 III – Bestia – 18.30)
- karnety 27 zł na trzy dowolne filmy przeglądu z wyjątkiem 17 III, ceny biletów 12, 14, 17 w zależności od dnia projekcji, 15 zł bilet na koncert zespołu DREKOTY, w sprzedaży od 5.III.2018 oraz przed seansami.
- filmy wyświetlamy bez reklam
- miejsca na sali są nienumerowane

*UWAGA. Karnety i wejściówki nie obowiązują na film: Tamte dni i tamte noce
Szczegóły przeglądu na www.elektrownia.art.pl


7 – 18 III 2018 OBLICZA MUZYKI

7 III (środa) – MARIA CALLAS, dokumentalny, reż. Tom Volf, Francja 2017 (113’) (premiera)
Nieznana historia Marii Callas – fascynującej kobiety pełnej sprzeczności, spełnionej na scenie, ale szukającej wielkiego uczucia i uwięzionej w burzliwym trójkącie miłosnym.

8 III (czwartek) – DALIDA. SKAZANA NA MIŁOŚĆ,
biograficzny, muzyczny, reż. Lisa Azuelos, muz. Jean-Claude Petit, Francja 2016 (124’)
Dalida była artystką wszechstronną, Miss Egiptu i zdobywczynią 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry  uwielbiano ją na całym świecie. Jeśli spojrzycie na ścieżkę dźwiękową, to przekonacie się, że znalazło się na niej ponad 50 piosenek! Są one duszą i ciałem całego projektu. Nakreślają ramy opowieści, napędzają fabułę.

9 III (piątek, 19.00) – KONCERT ZESPOŁU DREKOTY


10 III (sobota) – PIĘKNY DRAŃ,
dramat obyczajowy, reż. John Butler, muz. John McPhillips, Irlandia 2016 (95’) (premiera)
Szkolny outsider i gwiazda sportowa muszą zamieszkać razem w pokoju. Plusem filmu Butlera jest ścieżka dźwiękowa. Reżyser ma niezłe ucho, dzięki czemu wybrana przez niego muzyka robi dużo w budowaniu odpowiedniego klimatu. To za jej sprawą "Piękny drań" wydaje się miłym, optymistycznym filmem, który warto obejrzeć.

11 III (niedziela) – MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA,
dokumentalny, reż. Alicja Albrecht, Polska 2017 (90’)
Ostatni bardzo osobisty i szczery wywiad z Wojciechem Młynarskim dopełniony wypowiedziami ponad 30 jego najbliższych przyjaciół. Oczywiście nie zabraknie największych przebojów artysty.

12 III (poniedziałek) – PATTI CAKE$,
dramat muzyczny, reż. Geremy Jasper, muz. Jason Binnick, USA 2017 (108’) (premiera)
Patricia Dombrowski, a.k.a. Patti Cake$, siłuje się z życiem w pozbawionym perspektyw New Jersey. W wieku 23 lat jest wreszcie gotowa wyjść na scenę i zawalczyć o ten sam rodzaj muzycznej nieśmiertelności, jaki stał się udziałem jej idola, rapera O-Z.

13 III (wtorek) 17.45 – BEKSIŃSCY. PORTRET VIDOFONICZNY,
dokumentalny, muzyczny, reż. Marcin Borchardt, Polska 2017 (80’)
Dokument ukazuje życie rodziny Beksińskich za pośrednictwem prywatnych materiałów dźwiękowych (muzyka, która była nie odłącznym elementem ich twórczości i życia) i filmowych. Utrwaleni na starych taśmach filmowych Beksińscy są jak duchy, które przybyły, by jednocześnie rozbawić nas, rozczulić i przestrzec przed chodzeniem ich ścieżkami.

14 III (środa) – KALIFORNIA, komediodramat, reż. Xavier Giannoli, Francja 2015, muz. Ronan Maillard (127’) (premiera)
Rok 1984, w São Paulo siedemnastoletnia Estela przeżywa okres dojrzewania czekając na urodzinowy prezent - wyjazd do Kalifornii. Po lekcjach odrzuca szczeniackie pozy – idzie do sklepu z winylami i przebiera w krążkach ukochanych Joy Division, Davida Bowiego, The Cure. Tu czuje się dobrze: muzyka, podobnie jak zmitologizowane Stany Zjednoczone, symbolizuje przestrzeń osobistej wolności.
 

15 III (18.30,czwartek) – BESTIA (tytuł alternatywny Kochanka Apasza), archiwalny, niemy reż. Aleksander Hertz, Polska 1917 (44’)
Z muzyką na żywo w wykonaniu Marcina Pukaluka oraz spotkanie ze Stanisławem Janickim krytykiem, autorem programu ,, W starym kinie”
Pola (Pola Negri), młoda i urodziwa dziewczyna z małego miasteczka, chętnie spędza czas w męskim towarzystwie. Po kłótni z ojcem postanawia uciec z domu. Pomaga jej w tym zakochany w niej Dymitr, który zabiera ja do hotelu. Pola upija adoratora, kradnie pieniądze i wyjeżdża do miasta. Szybko robi karierę, początkowo jako modystka, później jako gwiazda kabaretu.

16 III (piątek) – DUNKIERKA, dramat wojenny, reż. Christopher Nolan, muz. Hans Zimmer, USA, Francja, Holandia, Wlk. Brytania 2017 (106’) (film nominowany do Oscarów 2018 w kategorii najlepsza muzyka oryginalna)
Alianccy żołnierze z Belgii, Wielkiej Brytanii, Kanady oraz Francji zostają otoczeni przez niemiecką armię i ewakuowani podczas najbardziej zaciekłej bitwy II Wojny Światowej. Muzyka Zimmera przeszywa bębenki, niczym niekończący artyleryjski ostrzał i jest przykładem doskonałej ilustracji obrazu.

*17 III (sobota) – TAMTE DNI, TAMTE NOCE, obyczajowy, reż. Luca Guadagnino, Brazylia, Francja, USA, Włochy 2017 (132’) (premiera, nie obowiązują karnety i wejściówki)
Północne Włochy, lato 1983 roku. Elio Perlman, błyskotliwy siedemnastolatek o amerykańsko-włoskim pochodzeniu, spędza wakacje w XVII-wiecznej willi, komponując i grając muzykę klasyczną, czytając i flirtując ze swą przyjaciółką – Marzią. Pewnego dnia do willi przybywa Oliver ….

18 III (niedziela) – DJ, dramat muzyczny, reż. Alek Kort, Polska, Wielka Brytania 2017 (96’) (premiera)
Maja to piękna oraz ambitna dziewczyna, utalentowana muzycznie. Przyjmuje pseudonim DJ Mini i wchodzi w świat muzyki klubowej.

- początek seansów 18.15 (z wyjątkiem 15 III – Bestia – 18.30)
- karnety 27 zł na trzy dowolne filmy przeglądu z wyjątkiem 17 III, ceny biletów 12, 14, 17 w zależności od dnia projekcji, 15 zł bilet na koncert zespołu DREKOTY, w sprzedaży od 5.III.2018 oraz przed seansami.
- filmy wyświetlamy bez reklam
- miejsca na sali są nienumerowane
*UWAGA. Karnety i wejściówki nie obowiązują na film: Tamte dni i tamte nocy


 
Cafe Elektrownia to jedyne w swoim rodzaju miejsce, usytuowane w przestrzeni wyjątkowej, bo w samym sercu Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w centrum Radomia. To miejsce stworzone z myślą o wszystkich tych, którzy potrzebują chwili wytchnienia, lektury ulubionej książki w zacisznym miejscu przy wyśmienitej kawie, miejsca do spotkań zawodowych (strefa Wi – Fi) czy po prostu poprawienia nastroju – to zapewni domowe ciasto pieczone przez właścicieli według babcinej receptury.

Wnętrze Cafe Elektrownia jest utrzymane w minimalistycznym charakterze, a jej wielkim atutem jest przestrzeń otwarta na główny hall, recepcję oraz księgarnię Elektrowni. Wyjątkowy klimat miejsca tworzy tu oczywiście bliskość sztuki, którą można podglądać przez oszklone ściany. Przez cały rok nie wychodząc na zewnątrz można podziwiać mural, prezentowany na murze Elektrowni w ramach projektu Kadry pod napięciem. Kawiarnia posiada duży, bezpłatny parking, jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Cafe Elektrownia to miejsce zarówno dla indywidualnych odwiedzających jak i grup, nowoczesne i przestrzenne wnętrze może pomieścić ponad 40 osób. Często organizowane są tu koncerty. Kawiarnia oferuje również szeroki serwis cateringowy dostosowany do indywidualnych potrzeb. Właściciele zapraszają w godzinach 12.00 – 21.00, na specjalne okazje godziny otwarcia ustalane są indywidualnie.

https://www.facebook.com/cafeelektrownia/

ZOBACZ NASZĄ KAWIARNIĘAkcja promocyjna Koleją do kultury w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”


Akcja promocyjna Koleją do kultury w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”
Organizatorem akcji promocyjnej Koleją do kultury po raz kolejny są „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o. W jej ramach przez najbliższy rok – od  stycznia do 31 grudnia 2018 roku – bilety na wszystkie wystawy prezentowane w „Elektrowni” będzie można kupić w promocyjnej cenie 3 zł. Warunkiem skorzystania ze zniżki jest okazanie biletu na przejazd pociągiem „Kolei Mazowieckich – KM” sp. z o.o.

Szczegóły akcji promocyjnej:
www.dokultury.mazowieckie.com.plWarsztaty rodzinne dla pracowników firm

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu zaprasza grupy zorganizowane na warsztaty rodzinne. Zajęcia przeznaczone są dla rodziców z dziećmi w wieku 4 – 12 lat, prowadzone przez wysoko wykwalifikowanego animatora kultury. Warsztaty są formą edukacji, zabawy oraz integracji pracowników firmy wraz z ich rodzinami.
Termin zajęć ustalany jest indywidualnie przez przedstawiciela danej firmy. Grupa na jedne zajęcia może liczyć 12 – 20 dzieci plus rodzice (istnieje możliwość umówienia terminu zajęć również w weekend).
Cena – 5 zł/ osoby, opłata pobierana jest zarówno od rodzica jak i dziecka.
Rezerwacja terminu pod numerem telefonu 505 382 824 Zapraszamy na warsztaty młodzież gimnazjalną, uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaki. Propozycja dla dzieci ze szkół podstawowych oraz przedszkoli to zajęcia połączone ze zwiedzaniem wystaw (cena 8 zł od osoby). Każda grupa może liczyć maksymalnie 25 osób.

 

Zapraszamy również  młodzież  gimnazjalną, ponadgimnazjalną oraz uczniów szkół podstawowych na bezpłatne zwiedzanie wystaw  w każdy piątek. W innych dniach od wtorku do czwartku, cena zwiedzania grupowego (dla grup zorganizowanych) to 3 zł/ osoby.

PROPOZYCJA WARSZTATÓW DLA SZKÓŁ ŚREDNICH - CZYTAJ WIĘCEJ...

 

FOTORELACJA Z WARSZTATÓW...

Rezerwacja pod numerem telefonu: 505 38 28 24


Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia włącza się w akcję "Mazowsze dla Syrii" - zbudujmy szkołę w Yabrud
- Gdzie będą się uczyć nasze dzieci? Jaka jest dla nich przyszłość? - to pytanie, z którym spotykamy się najczęściej po zabezpieczeniu podstawowych potrzeb osób ze stref wojennych, gdzie całe miasta zamienione są w ruiny. Z tym pytaniem spotykamy się też w Syrii, gdzie od początku wojny udzielamy jej ofiarom pomocy humanitarnej. Edukacja jest bowiem jedyną szansą na lepszą przyszłość dla tysięcy najmłodszych, których dzieciństwo przebiega pod wojennym ostrzałem. Bez dostępu do edukacji będą straconym pokoleniem.


Fundamentem, na którym trzeba budować trwały pokój po dramacie wojny jest przyszłość nowego pokolenia – „dzieci wojny”. Ta przyszłość to edukacja i wychowanie wszystkich dzieci: uchodźców wewnętrznych czy ofiar tej wojny. Pomoc Kościołowi w Potrzebie oraz Caritas Polska zapraszają do akcji: „Mazowsze dla Syrii”, której celem jest zebranie 1 mln zł na fundusz budowy szkoły im. Janusza Kusocińskiego – polskiego olimpijczyka.
Inicjatywa Mazowsze dla Syrii ma za cel wesparcie prośby Arcybiskupa Jean-Abdo Arbacha z Homs w Syrii o pomoc w odbudowie szkoły w mieście Yabrud, w diecezji Homs, położonego nieopodal starożytnej Palmiry. Patronem szkoły będzie Janusz Kusociński, wybitny polski sportowiec i patriota, złoty medalista olimpijski z Los Angeles z 1932 roku, który został zamordowany przez nazistów w podwarszawskich Palmirach w 1940 roku. Polskie Palmiry i syryjska Palmira to symboliczne miejsca, w których dokonano zbrodni przeciwko ludzkości i dziedzictwu kulturowemu.
Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest międzynarodową papieską organizacją wspierająca ofiary wojny w miejscach ogarniętych przemocą, wojną. PKWP jest obecna ze swoją pomocą w Syrii od samego początku konfliktu. Dzięki pomocy darczyńców kilka tysięcy projektów pomocy humanitarnej i pastoralnej jest współfinansowanych w 140 krajach świata – takich jak: odbudowa domów, szpitali, szkół i kościołów w miejscach katastrof naturalnych i wojen; wsparcie dotyczy też dożywiania i leczenia mieszkańców najbiedniejszych rejonów świata.
Główną misją PKWP jest wspieranie chrześcijan wszędzie tam, gdzie są oni w potrzebie, a szczególnie tam, gdzie są prześladowani.
W akcję "Mazowsze dla Syrii" zaangażowali się również: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Metropolita Warszawski Kazimierz Kardynał Nycz, Wojewoda Mazowiecki, a także wiele innych organizacji i instytucji z obszaru Mazowsza.

Jak możesz pomóc
Nr konta: 63102049000000850230555762 z dopiskiem LUDZIEŃKI
Wyślij SMS POD Nr 72405 o treści Ludzienki