Trzy dni z Henrykiem Kusiem


Trzy dni z Henrykiem Kusiem

 
 
Ostatnie dni w Elektrowni upłynęły na spotkaniach z dr Henrykiem Kusiem. W niedzielę, 12 marca, w czytelni odbyło się spotkanie poświęcone jego najnowszej książce „Wizja człowieka i kultury w teorii sztuki Josepha Kosutha”.
 
W poniedziałek i wtorek uczniowie liceum plastycznego wzięli udział w niesamowitych warsztatach, które poprowadził nasz gość. Pierwszego dnia poruszone zostały zagadnienia dotyczące celowości i przypadkowości. Wtorek poświęcony był natomiast bryłom platońskim. Podczas zajęć Henryk Kuś mówił też o zagadnieniach z zakresu filozofii i matematyki, które mają praktyczne zastosowanie w twórczości artystów XX w. Młodzież była bardzo zadowolona ze spotkań. Jak podkreślili, taka forma edukacji była dla nich możliwością innego spojrzenia na sztukę.
Henryk Kuś jest absolwentem Wydziału Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, zajmującym się od 37 lat zarówno teorią, jak i praktyką sztuki. Jego prace znajdują się w zbiorach Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, a także Muzeum Lubelskiego.